O firmie

Zakład Usług Stolarskich „STomasz” istnieje od 1984.

W początkowym okresie działalności prowadzony był niewielki warsztat , w którym wytwarzane były meble, półki, inne elementy drewniane itp., oraz wykonywane usługi w zakresie drobnych remontów domu (montaż boazerii itp.). W miarę upływu lat i nabierania doświadczenia zwiększyła się liczba zatrudnionych pracowników i poszerzył się zakres wykonywanych prac. Duży wpływ miało poprzednio solidne wykonywanie powierzonych zleceń i referencje od zadowolonych klientów. W roku 1997 rozpoczęto produkcję stolarki okiennej na rynek niemiecki. Niezbędne było wcześniejsze przeszkolenie załogi i modernizacja parku maszynowego, aby przystosować produkt do potrzeb wymagającego klienta.

Sukcesywnie i konsekwentnie realizowana była filozofia firmy
zgodnie z którą najważniejszym czynnikiem produktu była jego jakość.

Domy z bali

Równolegle w tym samym okresie wdrożyliśmy nowy profil produkcji: projekt – „DOMY Z BALI” od tego czasu realizujemy zamówienia w kraju i za granicą w zakresie produkcji, montażu i wykończenia całorocznych domów z bali. Atrakcyjność produktu, potwierdzona referencjami inwestorów, spowodowana wysoką jakością, przystępną ceną i terminowością wykonania spowodowała znaczący wzrost popytu i sprzedaży domów. W chwili obecnej firma dysponuje 2 halami produkcyjnymi o łącznej pow. ok. 2000 m2, warsztatem wspomagającym główną produkcję i przede wszystkim wykwalifikowaną załogą.

Sukcesywnie i konsekwentnie realizowana była filozofia firmy zgodnie z którą najważniejszym czynnikiem produktu była jego jakość. Coraz więcej zamówień nadchodziło z Państw członkowskich Unii Europejskiej (Niemcy, Francja), zorientowanych na solidność, terminowość i jakość.

Restauracja zabytków

Wraz ze wzrostem liczby zadowolonych inwestorów przybywało zamówień, w tym także nietypowych. Stało się to przyczynkiem do wyodrębnienia specyficznego profilu działalności firmy Stomasz – misji – restauracji zabytków. Na terenie Niemiec realizowane były kontrakty, których celem była renowacja starych, stylowych kamienic, polegająca na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej z zachowaniem odpowiedniego dla danego stylu charakteru.

Znaczący wpływ na wzrost popytu na główny przedmiot produkcji ma także reklama (fachowa prasa, radio, niezależny reportaż w TVP2: Smak Europy” – „Domy Bez Granic”) i strategia marketingowa firmy, stawiająca na rzetelność i realne przedstawianie oferty dot. ostatecznej wysokiej jakości i ceny produktu.

Chcąc utrzymać dalsze tempo rozwoju firmy konieczne stało się wybudowanie i wyposażenie nowej hali produkcyjnej. Ułatwienie procedur celnych i przewozowych dla polskich exporterów w związku z podpisaniem przez Polskę traktatu unijnego otworzyło nowe możliwości i rynki zbytu. Oczywistym stało się więc, że aby skutecznie konkurować z istniejącymi już w Unii przedsiębiorstwami należy mieć oprócz odpowiednio przeszkolonej kadry menedżerskiej również, przystosowany do wysokich wymogów jakościowych park maszynowy.

Wybudowanych domów

Lat doświadczenia

Tysięcy m2 pomieszczeń

Zdobytych nagród

STomasz – Producent domów z bali

Firma Stomasz jest zarazem producentem i usługodawcą. Produkujemy, sprzedajemy i montujemy wszystkie elementy, potrzebne do zrealizowania domu w stanie surowym zamkniętym. Klient otrzymuje wszystko, łącznie z montażem od jednego, doświadczonego producenta. Nie ponosi dodatkowych kosztów, związanych z pośrednikami, czy podwykonawcami.

Posiadamy niezbędne certyfikaty i aprobaty techniczne akceptowane na terenie Unii Europejskiej a także referencje zarówno od polskich jak zagranicznych inwestorów.