Wychodząc naprzeciw Państwa wymaganiom  i poszukiwaniom godnej zaufania, doświadczonej firmy, która wybuduje wymarzony dom z bali, przedstawiamy kilka istotnych argumentów i dajemy Państwu pod rozwagę przy wyborze wykonawcy.

CO NAS ODRÓŻNIA OD INNYCH FIRM ?

 1. Produkcja – przede wszystkim produkujemy.We własnym zakresie produkujemy komplet elementów stanu surowego zamkniętego, łącznie z oknami i drzwiami. Nie musimy szukać dostawców na stolarkę, schody, parapety, obróbki, elementy dekoracyjne i wykończeniowe. Nasz rozbudowany i nowoczesny park maszynowy, 3 hale produkcyjne i prawie 30 letnie doświadczenie pozwalają na precyzyjne przygotowanie gotowych elementów w zakładzie i szybki, sprawny montaż na działce.
 2. Projekty – na bieżąco współpracujemy z architektami, którzy uwzględniają możliwości naszego parku maszynowego w projektach i rozwiązaniach technologicznych. Dzięki temu nasze projekty i domy są dopracowane w najdrobniejszych detalach. Już na etapie planowania produkcji i procesu technologicznego eliminowane są wszystkie ew. możliwe uchybienia, aby na działce dom był bezbłędny i gotowy do montażu.
 3. Technologia – Konstrukcja ścian wykonana jest z litych bali, nie łączonych na długości słupami. Bale mają grubość od 14 do 20 cm. Posiadają własne podwójne pióro i wpust nie wymagające uszczelniania. Większość firm, nawet z bogatym doświadczeniem nie jest w stanie wykonać długich litych bali z własnym podwójnym piórem. Często pióra zastępowane są listwami montowanymi w wyżłobieniach bali, a potem uszczelnianie, konopiami lub co gorsza pianką. Z czasem pióra schną, powstają szpary, przewiewy, a pozorne uszczelnienie okazuje się tylko „gąbką” zatrzymującą wilgoć. Wszystkie elementy konstrukcyjne wykonywane są u nas maszynowo, dzięki czemu zachowana jest wymagana dokładność połączeń ciesielskich i obróbki. Bale impregnowane są w całości w zakładzie, przed montażem. Wiele firm impregnuje ściany tzw metodą „oszczędnościową”:na budowie, po montażu – tylko „dla oka”. Skutek tego jest taki, że większa powierzchnia bala jest po prostu niezaimpregnowana Negatywne efekty widoczne są już po kilku latach.
 4. Montaż – podczas montażu organizujemy w cenie domu transport elementów i pobyt ekipy montażowej, nie zawracając tym głowy inwestorowi, który ma i tak wiele spraw do załatwienia. Nasze ekipy montażowe stanowią wykwalifikowani pracownicy bezpośrednio zatrudnieni przy produkcji danego domu. Każdy element konstrukcji domu znany jest niemal na pamięć, dzięki temu sam montaż przebiega sprawnie i bez zbędnych przestojów.
 5. Gwarancja – Udzielamy gwarancji producenta na cały produkt, nie tłumaczymy klientom, że okna dostarczyła firma „X”, a farby firma „Y”.
 6. Cena – uczciwie odzwierciedla jakość, terminowość i kompleksową obsługę. Już na początku informujemy szczegółowo o cenie produktu i dokładnym zakresie dostawy. W trakcie realizacji nie robimy niespodzianek typu: ..” tego nie było w cenie….za to trzeba dopłacić, albo przerywamy budowę..” Wiele takich sygnałów z innych budów dociera do nas. W szczegółowo omówionej cenie Otrzymujesz produkt od jednego z najlepszych producentów w  kraju , (zapraszamy do zapoznania się z referencjami) wykonany fachowo, profesjonalnie,  zgodnie z zasadami sztuki budowlanej przy pełnym,  życzliwym zaangażowaniu i oddaniu ze strony całej, legalnie zatrudnionej załogi.
 7. Elastyczność – podejmujemy nawet najbardziej skomplikowane budowy. Nie ma dla nas przeszkód typu:
  • duża powierzchnia domu –  nasze niektóre realizacje mają powierzchnię ponad 1500 m2
  • budowa za granicą kraju – budujemy w Kanadzie, Szwecji, Danii, Niemczech, Francji, Gotlandii,
  • projekt indywidualny, nietypowe zamówienie,  adaptacja z innych technologii (murowanych) – wiele z naszych domów miało być na początku, w zamyśle architekta murowanymi lub szkieletowymi. Na szczęście natura zwyciężyła.
  • duża ilość – rocznie jesteśmy  stanie zrealizować ok. 30 domów całorocznych o pow. ok. 150 m2 .