DOM – wyjątkowy, dający schronienie, przywołujący rodzinne wspomnienia, często w literaturze rozumiany jako ojczyzna, związany od zawsze z człowiekiem …..

DOM – jako budynek i jedyny w swoim rodzaju „przedmiot użytkowy” wymaga należytej opieki i dbałości. Po kilku, kilkunastu latach użytkowania domy (nie tylko drewniane) powinno się odświeżyć, przeprowadzić odpowiedni przegląd, regulację i wykonać niezbędne naprawy.

Serdecznie zachęcamy do zadbania o swój DOM i zlecenie w odpowiednim czasie prac konserwacyjnych firmie z doświadczeniem.

W myśl zasady: „JAK DBASZ – TAK MASZ”, wychodząc naprzeciw naturalnym potrzebom, jednocześnie reagując na Państwa sygnały postanowiliśmy stworzyć nowy profil firmy. Nowy, ale jak najbardziej związany z naszą bieżącą działalnością, zajmujący się renowacją i bieżącymi remontami budynków drewnianych.

Zakres koniecznych do wykonania prac jest w zasadzie nieograniczony i wynikać może ze specyfiki domu, położenia działki, sposobu użytkowania, rodzaju ogrzewania, zastosowanych technologii konstrukcyjnych, przeprowadzonych wcześniej konserwacji.

Przeprowadzamy coraz częściej „interwencje” w przypadkach ewidentnych błędów tzw. „tanich wykonawców”, podających się za fachowców w dziedzinie ciesielstwa i budownictwa drewnianego. Jest to pewnie jeden z ubocznych efektów medialnie rozdmuchanego „kryzysu”, ale nawet teraz lub zwłaszcza teraz, nie powinno się „oszczędzać” na budowaniu.

Nasze prace polegają na wykonaniu ekspertyzy na miejscu inwestycji, omówieniu z inwestorem listy prac niezbędnych do wykonania, sporządzeniu kosztorysu i fachowym wykonawstwie.

Wykonujemy min:

malowanie elewacji, poprzedzoną przygotowaniem, czyszczeniem ciśnieniowym,

i impregnacją

naprawę lub wymiana uszkodzonych elementów na nowe

regulację stolarki (okien drzwi zew. i wewnętrznych, okiennic, schodów)

drobne poprawki w elementach wykończeniowych

regulację słupów nośnych, lub w przypadku braku możliwości regulacji – montaż specjalistycznych łączników ciesielskich

restaurację starych domów, z wiernym odzwierciedleniem oryginalnych, typowych dla regionu ozdobnych detali

naprawę ogrodzeń drewnianych, wiat, drewutni, carportów

naprawę, wzmacnianie starych więźb dachowych

prace wykończeniowe, prawidłowy montaż konstrukcji ocieplenia

Koszt usług ustalany jest indywidualnie, w zależności od zakresu prac, potrzebnego czasu i odległości.